„DUŻE DZIECI DUŻE KŁOPOTY” – online – Trening Rozwiązywania Trudności Wychowawczych

PROJEKT: „Poznańskie Dni Rodziny 2020 z Akademia Rozwoju Rodziców on-line”

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: https://forms.gle/LdgbrGJV9T4kt6uz7

Kontakt: fundacja@motylarnia.org, telefon – 793305007

Terminy spotkań: czwartki, godziny 18:00-20:00, 4 spotkania, start po zebraniu grupy
Nazwa wydarzenia: : „DUŻE DZIECI DUŻE KŁOPOTY” – online – Trening Rozwiązywania Trudności Wychowawczych
Informacje o wydarzeniu: 

  • Czy wychowujesz starsze dziecko (podstawówka, gimnazjum)?
  • Czy w codziennym kontakcie z dzieckiem doświadczasz stresu i trudnych emocji (bezsilności, złości, smutku)?
  • Czy brakuje Ci już pomysłów na dogadanie się z Twoim dzieckiem, próbowałeś różnych metod i porad ale na Twoje dziecko „nic nie działa” ?
  • Czy Twoje dziecko łamie zasady w domu i w szkole, często zachowuje się w nieakceptowany przez Ciebie sposób?
  • Czy martwisz się o wasze relacje, widzisz że Ty i dziecko oddalacie się od siebie?
  • Czy działania Twojego dziecka wywołały już jakieś nieprzyjemne konsekwencje lub kłopoty i chcesz zapobiec następnym?
  • Czy chcesz nauczyć się być bardziej konsekwentny i asertywny w relacji z Twoim dzieckiem, a jednocześnie budować z nim dobry kontakt oparty na zaufaniu, porozumieniu i współpracy?
  • Czy chcesz poznać skuteczne sposoby pomagające w ustalaniu zasad, wyciąganiu konsekwencji, wyznaczaniu granic, motywowaniu do współpracy, rozumieniu i wyrażaniu emocji, oraz w otwartej komunikacji z dzieckiem?

Jeśli kilka razy Twoją odpowiedzią było „TAK”, to zachęcamy do udziału w naszym warsztacie!

Zajęcia są częścią projektu „Poznańskie Dni Rodziny 2020 z Akademia Rozwoju Rodziców on-line” Fundacji Rozwoju Motylarnia.
Proponujemy cykl 4 spotkań online po dwie godziny w zamkniętej grupie około 12 rodziców (razem 8h). Udział w zajęciach umożliwi Państwu swobodną wymianę doświadczeń, poznanie nowych, interesujących koncepcji wychowywani dzieci i rozwiązywania codziennych trudności z jakimi się stykamy jako rodzice. Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy, terapeuci systemowi, którzy na co dzień pracują z tą grupą wiekową i pomogą Państwu wspólnie znaleźć skuteczne metody na wychowywanie dziecka i radzenie sobie z trudnymi emocjami. Pracujemy metodą warsztatową zaadaptowaną do trybu zdalnego: rozmowy na forum, oglądanie fragmentów nagrań wideo, wspólne refleksje nad rozsyłanymi przez nas materiałami. W trakcie warsztatu bazujemy na Państwa osobistych doświadczeniach. Przedstawiamy konstruktywne metody i zachęcamy do trenowania nowych umiejętności.
Grupa docelowa: Rodzice dzieci w wieku szkolnym
Link do transmisji lub miejsca udostępnienia pliku: www.motylarnia.org/arr-online-duze-dzieci
Informacje dodatkowe:
 wydarzenie bezpłatne w grupie zamkniętej, obowiązuje rekrutacja

Prowadzący:

Adam Stepnowski-Said – psycholog, psychoterapeuta, wspiera rodziców małych dzieci prowadząc warsztaty, grupy rozwojowe dla ojców oraz konsultacje i psychoterapię rodzinną. Jest współautorem poradnika dla ojców TATA NA STARCIE. Ineresuje się też obecnością dzieci  Internecie i obecnością Internetu w życiu dziecka.

Joanna Kowalska-Andrzejewska – psycholożka, psychoterapeutka, od 11 lat kierowniczka Świetlicy Socjoterapeutycznej Motylarnia. Wspiera rodziców prowadząc warsztaty i konsultacje. ukończony I stopień specjalizacji z psychologii klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz II stopnia specjalizacji z psychologii klinicznej dzieci i młodzieży na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Działania realizowane są w ramach projektu: „Poznańskie Dni Rodziny 2020 z Akademią Rozwoju Rodziców on-line”, który sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

#poznanwspiera

#PDRwdomu

#zostańwdomu