Szkolenie „Rozwój psychoseksualny oraz problem wykorzystywania seksualnego dziecka w wieku przedszkolnym” – 12h

Szkolenie „Rozwój psychoseksualny oraz problem wykorzystywania seksualnego dziecka w wieku przedszkolnym” – 12h

Szkolenie odbędzie się 21 i 22 stycznia 2017 na os. Zwycięstwa 10C w Poznaniu (w godzinach 9.30-15.30) . Będzie w nim mogło uczestniczyć do 15 osób z placówek, które wezmą udział w Projekcie oraz innych zainteresowanych profesjonalistów pracujących na co dzień z dziećmi w wieku do 6 roku życia. Będzie ono prowadzone przez wykwalifikowaną seksuolożkę doświadczoną w tematyce rozwoju seksualnego dzieci i umożliwi omówienie szczegółowych, trudnych kwestii związanych z wykorzystaniem seksualnym.

PROGRAM

  1. Kwestionariusz wiedzy o seksualności
  2. Różne aspekty seksualności.
  3. Przebieg rozwoju seksualnegow dzieciństwie.
  4. Prawidłowości rozwoju seksualnegow dzieciństwie.
  5. Oznaki zakłóceń wsferze seksualnej u dzieci.
  6. Kryteria normy seksuologicznej dla dzieci.
  7. Zasady rozmowy z rodzicem/dzieckiem
  8. Wartości i normy
  9. Fakty i interpretacje
  10. Konsultacje problemów

Sylwetka prowadzącej: Magdalena Przystańska

Psycholog, dyplomowany psychoterapeuta oraz seksuolog kliniczny. Uprawnienia do prowadzenia psychoterapii uzyskała kończąc szkołę psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Ukończyła również Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznejw Dziedzinie Seksuologii na UAM.

Od kilku zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży. Współpracuje z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu w zakresie pomocy psychologicznej dla studentów anglojęzycznych. W zakresie seksuologii zajmuje się głównie zagadnieniami związanymi z prawidłowym rozwojem seksualnym oraz pracą z osobami wykorzystywanymi seksualnie (dziećmi, młodzieżą, dorosłymi). Jest biegłym sądowy w tym zakresie.

 

Projekt „Wychowanie to Wyzwanie” jest współfinansowany ze środków
The Velux Foundations w ramach programu grantowego Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę